Yönetim Kurulu

Genç Eğitim Sendikası

Yönetim Kurulu

Aras Ali Altıntaş

Genel Başkan

Ünsal Deniz

Genel Başkan Vekili

Mehtap Selçuk

Genel Sekreter

Mehmet Fatih Arslan

Genel Başkan Yardımcısı

İzzet Deniz

Genel Başkan Yardımcısı

Cemil Yılmazoğlu

Genel Başkan Yardımcısı

Ahmet Furkan Aydın

Danışman

Şimdi Aramıza Katılın.

Sizde İl ve Temsilciliği Yapabilirsiniz

Ünsal Deniz

      27 Şubat 1977 yılında Malatya’da doğumlu olan Deniz, ilk öğrenimini Gazi ilkokulunda, orta öğrenimini Atatürk Ortaokulu, lise öğrenimini Malatya Lisesi’nde tamamladıktan sonra 1997-2001 yılında İnönü Üniversitesi Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği Bölümünde lisans eğitimini tamamladı. 2003-2011 yılları arasında önce Şanlıurfa Güzel Sanatlar Lisesi sonra Malatya Abdulkadir Eriş Güzel Sanatlar Liselerinde öğretmenlik görevini yaptı.

      Öğretmenlik görevini sürdürürken 2007-2009 yılları arasında İnönü Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsüne bağlı Müzik Bilimleri ve Teknolojisi Yüksek Lisans programını tamamladı. 2011-2015 yılları arasında İnönü Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsüne bağlı Müzik Bilimleri ve Teknolojisi Doktora programını tamamladı. 2012 yılında Öğretim Görevlisi olarak İnönü Üniversitesi Devlet Konservatuvarında göreve başladı. 2016-2021 yılları arasında Doktor Öğretim Üyesi unvanı ile görevini sürdürürken 2020 yılında Doçentlik Sınavını geçerek Doçent unvanını aldı. 2021 yılında İnönü Üniversitesi Devlet Konservatuvarında Doçent unvanıyla atandı. Halen aynı kurumda öğretim üyesi olarak çalışmaktadır.

Aras Ali Altıntaş

24 Kasım 1981 tarihinde Ağrı İli Diyadin ilçesi doğumlu olan Altıntaş, ilk öğrenimini Eskişehir’in Mahmudiye ilçesinde 50. Yıl ilköğretim okulunda tamamladıktan sonra orta öğrenimi ve lise hayatını Ağrı ili Diyadin ilçesinde tamamladı. 1999 yılında Kocaeli ilinde gerçekleşen 17 Ağustos depremini acı bir şekilde yaşadı ve aynı yıl Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Büro Yönetimi bölümünde eğitim hayatına devam etti. Ardından Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünü de tamamlayan Altıntaş Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde Sağlık Turizmi alanında Yüksek lisansını başarılı bir şekilde tamamladı. Ayrıca Adalet Öğretmenliği için formasyon eğitimini tamamlamıştır.

Altıntaş 4 yıl köy öğretmenliği ve Sağlık Meslek Lisesi öğretmenliği yaptıktan sonra kurum değiştirmiş ve sağlık alanında bir süre çalışmıştır. Şu an Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde çalışma hayatına devam eden Altıntaş, bekar ve bir kız çocuğu babasıdır.

Sendikal faaliyetlerine  atama bekleyenlerin sesine kayıtsız kalmayarak 2012 yılının sonlarında Ataması Yapılmayan Sağlıkçılar Platformunu kurarak başladı.  Bu platform çatısı altında bir çok başarıya imza atan Altıntaş 2015 Yılında Atanamayan ve Kamu Dışı Çalışan Sağlıkçılar Derneğinin genel başkanlığını üstlendi. Kamuda kadro bekleyen süresiz sözleşmeliler sorununa da kayıtsız kalmayıp Kamu Süresiz Sözleşmeliler Derneği’nin kurulmasına ön ayak olmuş ve kendisi derneğin Fahri başkanlığına layık görülmüştür.

 Başta TBMM de yaptığı 9 basın açıklaması olmak üzere sahada sendikal haklar için 10 yılda  55 eylem ve basın açıklaması gerçekleştiren Altıntaş, sayısız bakanlık görüşmeleri, meclis komisyon görüşmeleri ile bir çok kazanıma imza atmıştır.


4+2 nin 3+1 e düşürülmesine sağlıkçıları dahil etmeyen kanun teklifi görüşülürken komisyon toplantısına katılmış ve yaptığı çalışmalar sonucunda aynı kanun maddesine sağlıkçıların dahil edilmesini sağlamıştır. Şu an ise 3+1 sisteminin revize edilip 1+1 e dönüştürülmesi için çalışmalar yapmaktadır. Yine sağlıkta mülakata karşı sosyal medyada milyonları aşan tweet etkinliğini başlatarak bakanlığın geri adım atmasını ve açıklama yapmasını sağlamıştır. Son olarak Kamu Süresiz Sözleşmeliler derneği ile birlikte kamuda çalışan 4B’lilerin sesini alanlarda ve görüşmelerde fazlasıyla duyurmuş ve oluşan kamuoyu neticesinde bu sorunun toplu sözleşme görüşmelerinde karara bağlanması ve kadro çalışmasının başlamasına katkı sağlamıştır. Türkiye’deki her sağlık çalışanının umudu olan Genç Sağlık Sendikası’nın baş danışmanı ve kuruculuğu görevlerini üstlenen Altıntaş; 2023 yılının Temmuz ayında eğitim camiasının da sorunlarına kayıtsız kalmayarak eğitimin umudu olan GENÇ EĞİTİM SENDİKASI’NI kurmuş ve Genel Başkanlık görevini üstlenmiştir.

Ayrıca Altıntaş;

  • Acil Yardım Derneği
  • Ağrı Dağı Arama Kurtarma Derneği
  • Ahbap
  • Kadın Cinayetlerini Durduracağız platformu
  • AKUT
  • Hay Sev

Sokak Hayvanlarını koruma ve yaşatma derneği gibi bir çok Sosyal sorumluluk kuruluşunda gönüllü çalışandır ve çalışmalara katılmaya devam etmektedir.

Mehtap Selçuk

Mehtap Selçuk, aslen Malatya’lı olup, 10.07.1982 Hatay ili İskenderun ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İskenderun’da tamamladı. Kamu Yönetimi bölümünü yarıda bırakarak, Çukurova Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik bölümünü kazanıp, 2005 yılında mezun oldu. Adana’da özel okul ve kurs merkezlerinde Psikolojik Danışman olarak görev aldı ve çeşitli özel kurumlara eğitim danışmanlığı görevinde bulundu. Kamuya 2010 yılında atanarak, Van’da göreve başladı. Sonrasında Ankara’da ilkokul, ortaokul, meslek lisesi, anadolu lisesi ve çeşitli proje okullarında psikolojik danışman olarak görevine devam etti. Okullarda ve çeşitli derneklerde gönüllü olarak çeşitli projelerde görev aldı. PDR alanındaki norm, atama, eğitim çalışanlarının özlük ve mesleki sorunlarıyla mücadele için, 2022 yılında sendikacılığa başlayan Selçuk, 24 Kasım 2023 tarihinde Genç Eğitim Sendikasında Genel Başkan Yardımcısı görevini üstlendi.

Mehtap Selçuk; Aile Danışmanlığı, Çocuk ve Ergenlerde Bilişsel Davranış Terapi ve Psikososyal Destek Eğitimi, Yaratıcı Drama, Eğitim ve Yaşam Koçluğu uygulayıcısıdır. Etkili İletişim Becerileri, Çocuklarda Resim Yorumlama, Oyunla Dikkat ve Odak Geliştirme, Sınav Kaygısıyla Baş Etme, Bağımlılıkla Mücadele, Stres ve Öfke Yönetimi, Travma ve Baş Etme, Kariyer Danışmanlığı ve çeşitli Zeka Oyunları gibi birçok konuda eğitimleri ve çalışmaları vardır. Eğitim ve sosyal çalışmaları olan çeşitli derneklerin üyesidir. Evli ve 2 çocuk annesidir.

 

 

Mehmet Fatih Aslan

Mehmet Fatih ARSLAN, 1981 Ağrı doğumlu, Alparslan Üniversitesi Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı ve Anadolu Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi mezunudur. Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Yönetim ve Organizasyon bölümünde ise yüksek lisans eğitimine devam etmektedir.

Arslan, 2007-2016 yılları arasında Ağrı Devlet Hastanesi, Ağrı Belediye Başkanlığı Özel Kalem Müdürlüğü, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu, Sağlık Bakanlığı Özel Kalem Müdürlüğü’nde görev aldı. 2016’dan bu yana ise Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi’nde (ASBÜ) şube müdürü olarak görevine devam etmektedir. Öğrenci toplulukları koordinatörlüğü görevi ile birlikte öğrenci ve personelin sosyal, kültürel, sportif, sosyal sorumluluk ve gönüllülük faaliyetlerinin geliştirilmesi, bağımlılıkla mücadele edilebilmesi ve kişisel gelişimlerinin arttırılması amacıyla ASBÜ-Ankara Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ortaklığında ASBÜ Genç Ofis kuruluşuna katkıda bulundu. Aynı zamanda gençlerin eğitim, sanat, kültür, spor alanlarında yeteneklerinin geliştirilmesi, yurt içi ve yurt dışı müsabakalara katılımın sağlanması amacıyla 2019 yılında ASBÜ Gençlik ve Spor Kulübü Derneği’nin kurulmasına katkıda bulunarak yönetim kurulu üyeliğini üstlendi. Dernek ile İçişleri Bakanlığı, Ankara Valiliği ve Ankara İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen “Üniversite Gençliği Okçuluk İle Tanışıyor” ve “Maddeye Değil Hayata Bağlan” adlı 2 projenin koordinatörlüğünü üstlendi. ASBÜ- MEB Hayat Boyu Öğrenme Müdürlüğü ortaklığında öğrenci ve personelin yararlanabilmesi amacıyla 21 sanat kursun açılması için çalışmaları yürütürken ASBÜ- Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı ortaklığında birçok ülkeden katılım gösteren öğrencilere yönelik düzenlenen “Gönül Coğrafyası İftarları” programının organizasyonunu gerçekleştirdi.

Mehmet Fatih ARSLAN, tüm çalışma hayatı boyunca personel ve öğrencilerin eğitim, sanat, kültür ve spor alanlarından yararlanması, yeteneklerin ortaya çıkarılması, kişisel gelişimlerinin desteklenmesinin önemini vurgulamış, çalışmalarını bu doğrultuda gerçekleştirmiştir. Yine aynı amaçla eğitim camiasındaki sorunlara kayıtsız kalmayarak her daim eğitimin umudu ve gençlerin sesi olan Genç Eğitim Sendikası’nın kurucu üyesi olarak Genel Başkan Yardımcısı görevini üstlenmiştir.

İzzet Deniz

İzzet Deniz 25.12.1979’da Sivas’ta doğdu. İlkokulu Sivas’ın çeşitli ilkokullarında tamamladı. Ortaokul ve liseyi Sivas Selçuk Anadolu Lisesi’nde tamamladıktan sonra Cumhuriyet Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü kazanıp 2004 yılında mezun oldu. Birçok sosyal sorumluluk ve gönüllülük faaliyetlerinde görev aldı. Birçok edebi derginin çıkmasında yol arkadaşlığı yaptı ve yazı işleri müdürü görevini üstlendi.

Mezun olduktan sonra Sivas, Ordu ve İstanbul’da çeşitli özel öğretim kurumlarında öğretmenlik ve idarecilik yaptı. Cumhuriyet Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Yeni Türk Edebiyatı Anabilim Dalını kazanıp 2008’de yüksek lisansını tamamladı. Aynı yıl girdiği   Erciyes Üniversitesi Ortaöğretim Sosyal Alanlar Eğitimi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği Programı’nı bitirip tezsiz yüksek lisansını tamamladı. Ayrıca Anadolu Üniversitesi Adalet ve Kamu Yönetimi bölümlerinden mezun oldu.

2014 yılında Milli Eğitim Bakanlığı’na atanarak Ardahan’ın Çıldır ilçesinde öğretmen olarak göreve başladı. Aynı yıl çalıştığı lisenin müdürü olarak görev aldı. Daha sonra sırasıyla Hafik ve Sivas’ta öğretmenlik yaptı.

Halen Sivas’ta görev yapan Deniz, evli ve bir kız çocuğu babasıdır.  Eğitim çalışanlarının sorunlarını çözebileceğine inandığı Genç Eğitim Sendikası’na üye oldu ve Ocak 2024 tarihinde Genel Başkan Yardımcısı görevini üstlendi.

Cemil Yılmazoğlu

Mart 1969 Hatay Antakya doğumlu olan Yılmazoğlu ilköğretimi Antakya ve İskenderun’ da, ortaöğretimi Hatay Kırıkhan’ da tamamladıktan sonra lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakülte’sinde gördü. 

Öğretmenlik mesleğine 1995 yılında Ardahan Göle’de başladı. 1996-2009 yılları arasında özel sektörde eğitim alanında çalıştı. 2009 yılında Bitlis Adilcevaz ilçesinde öğretmenliğe devam etti. Halen Ankara Mamak Hurin Yavuzalp Anadolu Lise’sinde Rehber Öğretmen olarak görev yapmaktadır. 

Özellikle ilgi duyduğu ve yıllardır üzerinde çalıştığı alan Mesleki Rehberliktir. Bu alanda yerel ve Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde çalışmalara katılmaktadır. 

Okul öncesinden Liseye kadar bütün okul kademelerinde çalışan Yılmazoğlu evli ve iki çocuk babasıdır. 

Ahmet Furkan Aydın

Ahmet Furkan Aydın, İstanbul Üsküdar’da doğdu. İlkokul ve ortaöğretimini okulu Pendik’te tamamladı. Pendik Anadolu Lisesinde eğitim gördüğü sırada birçok Sivil Toplum Kuruluşunda faaliyet gösterdi. Üniversite sınavında yüksek bir sıralama yaparak Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesini kazandı. Üniversitede kurulan ve şehirde ses getiren Sosyal Sahne Tiyatro Topluluğu’nun kuruculuğunu üstlendi. 2021 yılında Kars, Iğdır ve Ağrı bölgesinde üç bine yakın ilkokul öğrencisini tiyatroyla tanıştırmak amacıyla düzenlenen Sosyal Sahne ‘Doğu Turnesi’ etkinliğinin organizasyonunu üstlendi. Tiyatroyla ve müzikle yakından ilgilendi. Aynı zamanda bölümüyle bağlantılı olarak kurulan Ombudsmanlık Topluluğu’nun 2 dönem başkanlığını yaptı. Erken yaşta eğitimcilerle tanıştı ve 2023 yılında Genç Eğitim Sendikasına Genel Merkez Danışmanı olarak atandı. Ankara’da yaşayan Aydın, iyi derecede İngilizce bilmektedir.